Szkolenie bezpiecznej jazdy (z angielskiego safe driving) to szkolenie, którego celem jest zmniejszenie ryzyka wypadku na drodze, związanego z niebezpieczeństwami takimi jak śliska nawierzchnia, ostry zakręt, czy nagłe hamowanie. Zagrożenia w ruchu drogowym są nie tylko powodowane przez zwykłą nieostrożność, ale głównie przez złe warunki atmosferyczne, czy chociażby wędrującą zwierzynę leśną. Prowadząc samochód na drogach szybkiego ruchu warto zatem posiadać umiejętności, które pozwolą nam na bezpieczne wyjście z danej sytuacji. Tego właśnie uczy szkolenie bezpiecznej jazdy.

ODTJ Rajder organizuje szkolenia doskonalenia techniki jazdy już od wielu lat. Precyzyjnie przygotowany program kursu wpływa na wysoką skuteczność nauczania, a nowoczesne technologie pozwalają szybciej wdrożyć zagadnienia teoretyczne w rutynowe prowadzenie pojazdów. Kurs bezpiecznej jazdy opiera się przede wszystkim na zmianie dotychczasowych nawyków i stylu jazdy. Bezpieczeństwo na drodze to po prostu pewność za kierownicą i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych systemów samochodowych. Szkolenie to ma za zadanie pokazać wszystkim kierowcom, tym mniej, jak i bardziej doświadczonym, gdzie przebiega granica, której przekroczenie grozi stworzeniem niebezpiecznej sytuacji drogowej.

Zajęcia w ramach kursu bezpiecznej jazdy prowadzone są na specjalnie przygotowanej płycie poślizgowej. Znajdujący się na niej samochód zachowuje się tak, jak na śliskiej nawierzchni (mokrej lub zamarzniętej jezdni). Program szkolenia zakłada takie ćwiczenia jak:

  • slalom;
  • jazda na zakręcie podsterownym i nadsterownym;
  • hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.

W trakcie szkolenia zostaną także omówione takie zagadnienia jak:

  • wybór optymalnego toru jazdy;
  • bezpieczna pozycja za kierownicą;
  • wpływ prędkości na możliwość panowania nad samochodem;
  • wpływ warunków atmosferycznych na styl jazdy;
  • typowe zagrożenia w ruchu drogowym.

Uczestnicy kursu zostaną przetestowani przez doświadczonych instruktorów jazdy pod kątem zachowania na drodze. Nasi szkoleniowcy zawsze szczegółowo analizują błędy i starają się wskazać dobre strony kierującego pojazdem. Taki styl nauczania pozwala na optymalne zrozumienie zagadnień teoretycznych i praktycznych. Zajęcia w ramach szkolenie bezpiecznej jazdy prowadzone są na nowoczesnych samochodach szkoleniowych, aczkolwiek istnieje także możliwość wypróbowania swoich sił w własnym samochodzie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder dba nie tylko o bezpieczeństwo na drogach, ale także o komfort swoich Klientów.