Nasze szkolenia z jazdy defensywnej oparte są o założenia programu BBS.

„Behaviour Based Safety”, czyli BBS to szkolenie, którego głównym elementem jest kształtowanie odpowiedzialnego zachowania kierowcy. Poprzez umiejętnie przekazaną  wiedzę teoretyczną oraz specjalistyczne ćwiczenia praktyczne, wskazujemy optymalne sposoby bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Nasze  szkolenie skierowane jest szczególnie do kierowców samochodów ciężarowych i cystern, dla których duże znaczenie ma różnica motoryki pojazdu w stosunku do auta osobowego.

Nasi wykładowcy to doświadczeni kierowcy i instruktorzy techniki jazdy, którzy specjalizują się w prowadzeniu warsztatów dla kierowców zawodowych. Ich kwalifikacje obejmują zarówno najnowsze metody bezpiecznego prowadzenia pojazdów i  przepisy ruchu drogowego, a także metodykę nauczania i psychologię transportu. Dzięki temu w sposób skuteczny i umiejętny potrafimy dokonać indywidualnej oceny ryzyka prowadzenia pojazdu, zbadać predyspozycje kierowcy i odpowiednio kształtować zachowania podczas jazdy.

Zajęcia składają się z dwóch części: w pierwszej analizowany jest indywidualny sposób prowadzenia samochodu przez uczestników szkolenia. Pomagają w tym rejestratory zachowań kierowców, dzięki którym każdą sytuację  można odtworzyć i omówić. Następnie instruktorzy w sposób indywidualny korygują zachowania niebezpieczne, proponując optymalne wyjście z sytuacji zagrożenia. Podczas zajęć uczymy efektywnego wykorzystywania najnowszych systemów bezpieczeństwa jak ABS, ASR, EBD, ESP. Przeprowadzamy ćwiczenia praktyczne z  utrzymywania toru jazdy oraz prowadzeniu pojazdu na tempomacie z radarem odległości.

Szkolenie BBS poza aspektem poprawy bezpieczeństwa kierujących pojazdami i obniżeniem skali wypadków, zapewnia także korzyści ekonomiczne wynikające z mniejszego zużycia elementów jezdnych pojazdów takich jak hamulce, sprzęgło czy paliwo. Największą korzyścią jest jednak poprawa świadomości kierowców jako uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo swoje i innych.